intro

Dylemat glutaDylemat gluta

Jak każdy sieciowy kupowacz, dostaję często oferty mniej (wibratory) lub bardziej (nadal wibratory) zbliżone do dokonywanych wcześniej przeze mnie zakupów. I związku z ostatnim zakupem (partii wibratorów, of kors), niedawno moja skrzynka pocztowa została zaszczycona ofertą nabycia „Szamponu do usuwania trudnych pomad dla mężczyzn”. Oferta oczywiście jest super, cena atrakcyjna jak Claudia Schiffer w czasach swojej młodości i w pełnym makijażu, a nieskorzystanie z niej (i z oferty, i z Claudii, rzecz jasna) grzechem ciężkim, którego żaden czyściec nie zmaże ani nie usunie.

Baj de łej: wielka szkoda, że nikt nie wymyślił szamponu do usuwania trudnych kobiet, bo sukces miałby gwarantowany, a i nabywcy byliby dozgonnie wdzięczni producentowi.

Ale do rzeczy: w związku z oferowanym na rynku tak doskonałym produktem, nasunęły mi się trzy refleksje:

1) Czym do jasnej cholery, trzeba potraktować włosy, żeby zwykły szampon nie mógł tego usunąć? Klejem „Superatak”, czy inną kropelką? Lepikiem, używanym do uszczelniania dachów? Czy – też z branży budowlanej – pianką poliuretanową? A może taki szampon byłby wybawieniem dla Zbyszka z Bogdańca – bohatera „Krzyżaków” Sienkiewicza, który laszczył się przed pójściem do kościoła, każąc sobie utrwalić włosy białkiem jajka. A białko jajka w zamierzchłych czasach było podstawowym składnikiem zaprawy murarskiej, więc fryzura miała szansę utrzymać się przez parę miesięcy, bez potrzeby czesania, układania, czy modelowania. Więc albo producenci szamponów liczą na łatwowierność naiwnych, albo producenci glutów do włosów (zwanych niekiedy pomadami) wyprzedzili swoją epokę.

2) Czy naprawdę facet musi stosować pomady (lub inne gluty) i szampony do ich usuwania? Lub oleje, woski i balsamy do brody? Albo pilling do ciała w połączeniu z kremem robiącym kaloryfer na brzuchu? Albo krem przeciwzmarszczkowy na rano, na dzień, na wieczór i na noc, z kwasem solnym lub innym hialuronem, nie zapominając o miłym kremiku na przebarwienia. I w szybkich krokach zmierzać do zestawu kosmetyków większego niż przeciętny babski zestaw dający mierna nadzieję na podtrzymanie urody.

Cóż, do listy cech, wskazujących, że przestałeś być facetem, można dodać kolejną: glutujesz łeb tak skutecznie, że musisz stosować specjalne szampony. Choć z drugiej strony: skoro kudły są tak trwale ułożone, po co w ogóle te pomady usuwać? Jedynym uzasadnieniem usunięcia utrwalacza jest tylko to, że fryzura wyszła z mody. Ewentualnie rozwój niekoniecznie pożądanej fauny.

Nebelwerfer

Komentarze

4 komentarze do “Dylemat gluta”
 1. kasta says:

  No dobra, zapomniałam…
  Co do tego szamponu…koniecznie z dodatkiem octu , z racji ewentualnie wyhodowanych zwierzątek…

  1. Nebelwerfer Nebelwerfer says:

   W sumie najprostszym sposobem jest pozbycie się włosów

   1. kasta says:

    Łysinka….jest w porzo… /tak jak i kudły/, tyle że nie każdy lubi gdy mu czacha marznie…i nie każdemu pasuje…z różnych ograniczająco-cywilizacyjnych powodów…

 2. kasta says:

  W związku z p.1. wymyśliłam, że przydałby się szampon na bazie rozpuszczalnika lub czystej benzyny…z:
  – ekstra zabezpieczeniem w postaci zgrzebła do wyrywania skołtunionych włosów /dla włochaczy/
  – oleista odżywka po….przyszłościowo zmniejszająca przyczepność dla przypadkowo wpadłych elementów pochodzenia ,, nie i organicznego,,
  2. Czy naprawdę jest potrzeba stosowania aż tylu dziwactw – to każdy sam sobie odpowie bez względu na płeć.
  W każdym razie wymienione specyfiki działają na:
  – dokument zwany metryką urodzenia, dopóki się go nimi nie wyświechta , co i tak nie zmieni nam faktycznej daty pojawienia się na tym , łez padole,
  – szybkość rozprzestrzeniania się zaników:
  1. pamięci /pt. sklerozis multiplens/ i
  2. przewodnictwa nerwowego wraz z towarzyszącymi temu skutkami…objawiającymi się potem w/w skutkami wymagającymi m.in. zastosowania szamponu do usuwania trudnych pomad nie tylko z ubrania /zwanym wówczas płynem do prania/.
  I mam swoje dziwactwo /z racji bycia dziwolągiem/ …krem – masło kakaowe /Ziaja/

  Myślisz, że w moim przypadku szampon do usuwania trudnych kobiet by zadziałał?
  Osobiście wątpię…ze względu na to, że lekko się prowadzę…hi, hi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *